WOMAX - OFERTA
Oferujemy miedzy innymi:


Piaskowanie


piaskowanie_womax 1

piaskowanie_womax 2

piaskowanie_womax 3
Usługa piaskowania polega na mechanicznym usuwaniu zanieczyszczeń, powstałych na wszelkiego typu powierzchniach, przy użyciu strumienia sprężonego powietrza z dodatkiem twardych cząstek. Efekt takiego zabiegu przypomina szlifowanie, ma jednak nad ta metodą zasadniczą przewagę, czyszczona powierzchnia ma dużo większą gładkość, a ponadto za pomocą piaskowania dużo łatwiej czyści się skomplikowane powierzchnie, takie jak ramy pojazdów czy maszyn.
W zależności od stopnia zabrudzenia i rodzaju czyszczonej powierzchni możemy dobrać odpowiednie ciśnienie robocze.

Wysokociśnieniowe piaskowanie stosuje się przeważnie do czyszczenia elementów stalowych takich jak:
częstochowa - hydropiaskowanie zbiorniki stalowe, silosy
Womax - hydropiaskowanie elementy konstrukcyjne maszyn
częstochowa - hydropiaskowanie ramy pojazdów

oraz powierzchni wykonanych z betonu takich jak:
Womax - hydropiaskowanie konstrukcje mostów
częstochowa - hydropiaskowanie wiaduktów
śląsk - hydropiaskowanie zbiorników betonowych
Womax - hydropiaskowanie zbiorników retencyjnych

Piaskowanie niskociśnieniowe stosuje się zarówno w osłonie wody jak i na sucho. Jest to metoda niezwykle delikatna dla podłoża, zanieczyszczenia usuwane są stopniowo w dłuższym przedziale czasu, pozwala to lepiej kontrolować stopień oczyszczenia i wpływ piaskowania na powierzchnię.

Niskociśnieniowe piaskowanie ma swoje zastosowanie w pracach wymagających szczególnej ostrożności takich jak:
Womax - hydropiaskowanie renowacja obiektów zabytkowych
częstochowa - hydropiaskowanie czyszczenie zewnętrznej powierzchni elewacji.
Womax - śląsk czyszczenie klinkieru
Womax - hydropiaskowanie czyszczenie wnętrz budynków
częstochowa - hydropiaskowanie czyszczenie piaskowca, kamienia
Womax - hydropiaskowanie czyszczenie elementów drewnianych
częstochowa - hydropiaskowanie usuwanie graffiti


Hydropiaskowanie


piaskowanie_womax 2
To metoda czyszczenia powierzchni przy użyciu strumienia sprężonej mieszaniny wody, powietrza i piasku(lub innych materiałów), który za pomocą dyszy kierowany jest na czyszczoną powierzchnię.
Technologia hydropiaskowania, dzięki zastosowaniu kruszywa nasączonego wodą, ma szereg zalet:
Womax 1 hydropiaskowanie znacznie ogranicza pylenie, co sprzyja pracom zarówno w otwartym jak i zamkniętych środowisku.
Womax 2 hydropiaskowanie zastosowanie trójskładnikowej mieszaniny wpływa znacznie na wydajność oraz jakość prac renowacyjnych.
Womax 3 hydropiaskowanie ma pozytywny wpływ na ochronę urządzeń zastosowanych w tego typu pracach.
Metoda ta nadaję się szczególe do renowacji fasad budynków oraz wszelkiego typu budowli wykonanych z cegły , betonu czy kamienia.

Hydropiaskowanie, ma zastosowanie także w pracach związanych z:
hydropiaskowanie murów czyszczeniem murów wykonanych z cegły, betonu, kamienia
usuwaniem nadlewek cementowych usuwaniem nadlewek cementowych
czyszczeniem elewacji hydropiaskowanie czyszczeniem elewacji
tynków szlachetnych hydropiaskowanie czyszczeniem tynków szlachetnychUsuwanie graffiti


usuwanie graffiti 1 usuwanie graffiti 2
Nasza firma specjalizuje się również w usuwaniu niepożądanego graffiti oraz innych form graficznego wandalizmu.
Zdajemy sobie sprawę że graffiti to nie zawsze sztuka.
Gdy zaburza estetykę elewacji, psuje wizerunek domu lub firmy, wkraczamy i niwelujemy zaistniały problem.
Dysponujemy nowoczesnymi środkami chemicznymi oraz sprzętem, który pozwala nam skutecznie usuwać graffiti z miejsc w których nie powinno się znajdować.
Usuwanie graffiti to złożony proces, zwłaszcza wtedy gdy malowidła powstały na nie zabezpieczonej powierzchni. Jednak dzięki doświadczeniu i wyposażeniu jesteśmy wstanie skutecznie zwalczać ten rodzaj wandalizmu.
Przeczytaj więcej na temat usługi usuwanie graffitiPiaskowanie elewacji kamiennych i ceglanych


piaskowanie_elewacji kamiennych
W usługach piaskowania elewacji kamiennych i ceglanych firma Womax wykorzystuje sprężone powietrze zmieszane z drobinkami o określonych właściwościach ściernych.
W zależności od typu i przeznaczenia powierzchni, a także stopnia i intensywności zabrudzenia stosujemy różnorodne typy i rodzaje materiału ściernego, takie jak mączki szklarskie, piasek kwarcowy, i inne.
Do charakterystyki powierzchni dobieramy również ciśnienie robocze mieszaniny, a także odpowiednią twardości substancji ściernej.
Właściwe dopasowanie ustawień ciśnienia i typu czyściwa pozwala zabezpieczyć czyszczoną powierzchnię przed uszkodzeniami w trakcie prac.
Tego rodzaju technikę piaskowania można także zastosować przy czyszczeniu wielu elementów architektury, między innymi przy czyszczeniu pomników, rzeźb, gzymsów, promenad, murków, sztukaterii oraz wszelkich elementów zawierających skomplikowane powierzchnie trudne do czyszczenia innymi metodami. Jednakże opisaną wyżej metodę piaskowania stosujemy najczęściej właśnie przy renowacji elewacji kamiennych i ceglanych. Fasady budynków i inne elementy architektury wykonane z cegły lub kamienia, z czasem tracą swoje naturalne kolory i faktury, dlatego zalecamy przeprowadzanie okresowych konserwacji i rewitalizacji powierzchni tego typu.
Dzięki naszym profesjonalnym zabiegom piaskowania, powierzchnie odzyskają naturalne kolory, a odpowiednio zabezpieczona przez naszą firmę powierzchnia będzie służyć naszym klientom jeszcze długie lata. Należy mieć na uwadze, iż powierzchnie wystawione na długotrwałe oddziaływanie warunków pogodowych(kwaśne deszcze), oraz pośrednie(smog, spaliny) i bezpośrednie(wandalizm, niechciane graffiti) oddziaływanie człowieka, są szczególnie narażone na uszkodzenia.
Wszystkie tego typu czynniki wpływające na wygląd elewacji można łatwo zniwelować stosując technologię piaskowania.
Powierzchnie oczyszczone przy użyciu piaskowania, warto również, przy naszej pomocy, zabezpieczyć przed warunkami pogodowymi.
Technologia hydrofobizacji, dobrana do konkretnego typu materiału skutecznie zabezpieczy powierzchnię przed wilgocią, oraz wpłynie korzystnie na intensywność i naturalność kolorów.Piaskowanie karoserii


piaskowanie karoserii
Piaskowanie karoserii to niezwykle delikatna usługa, precyzja z jaką należy ją wykonać wymaga sporego doświadczenia. Piaskowanie karoserii doskonale sprawdza się przy planowaniu dalszych prac renowacyjnych, to właśnie dzięki piaskowaniu skutecznie pozbędziesz się ognisk korozji oraz starych powłok lakierniczych z karoserii aut współczesnych i zabytkowych oraz ram jednośladów.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na podstronie piaskowanie karoserii.


Piaskowanie felg


piaskowanie felg stalowych i aluminiowych
Felgi, tak jak każdy element wykonany z metalu, mający styczność z oddziaływaniem warunków meteorologicznych z czasem koroduje.
Pojawiają się ogniska korozji, które pozostawione same sobie mogą spowodować uszkodzenie całej felgi.
Niekorzystny wpływ na powierzchnie felgi wywierają również mikro uszkodzenia powstałe na przykład w wyniku uderzenia kamieni, pozostałości asfaltu, soli lub innego rodzaju materiałów.
Aby zapobiec postępującej korozji, konieczna jest niezwłoczna renowacja. Najlepszą metodą usunięcia korozji w takich wypadkach jest piaskowanie. Doskonałe efekty piaskowania widoczne są zarówno w renowacji felg aluminiowych, jak i tradycyjnych stalowych.
Strumień sprężonego powietrza dociera w każdy zakamarek czyszczonej felgi, dzięki temu można skutecznie usunąć nawet najmniejsze ognisko korozji.
Nie sposób osiągnąć podobnych rezultatów, w tak krótkim czasie, stosując inne metody, w tym nawet czyszczenie manualne,takie jak szlifowanie.
Firma Womax posiada bogate doświadczenie w piaskowaniu felg aluminiowych i stalowych.
strzałka do góry